ABC ochrony przed zakażeniem w gabinecie dentystycznym

0


Co jakiś czas wracam do tematu możliwości zakażeń HCV w gabinetach dentystycznych.  Dziś zamieszczam materiał dzięki któremu dowiecie się jakich gabinetów powinniśmy unikać.
(Kliknij, aby obejrzeć)

Dziwi Was fakt, że podczas wykonywania zabiegu dentysta nie powinien dotykać pulpitu unitu, szuflad ani nawet lampy?

Jeśli dentysta wykonujący zabieg ma w nawyku dotykanie tzw. niejałowych przedmiotów podczas wykonywania zabiegów,  a co gorsza nie zabezpiecza ich każdorazowo przed przyjęciem kolejnego pacjenta materiał zakaźny trafia na te przedmioty i urządzenia, a następnie na kolejnego pacjenta.


Zakażenie krzyżowe – polega na przenoszeniu drobnoustrojów, wirusów i bakterii z jednego pacjenta na drugiego poprzez niezdezynfekowane powierzchnie i narzędzia.

Wszystko, co ma bezpośredni kontakt z pacjentem może być potencjalnym źródłem zakażenia. Drobnoustroje mogą przenosić się z jednego pacjenta na drugiego za pośrednictwem lekarzy i personelu medycznego np. poprzez ręce lub kontakt z krwią, śliną itp.*

Niestety do tej pory nie wymyślono preparatu do dezynfekcji w sprayu, który wyjałowi spryskaną powierzchnię i zlikwiduje czynniki chorobotwórcze i ich przetrwalniki.



AUTOR

Sebastian Gawlik

Rok 2015 to wielki przełom w moim życiu. 18 grudnia otrzymałem ostateczny wynik potwierdzający moje wyleczenie. Wirus niewykrywalny - JESTEM ZDROWY! Po niemal 8 latach zmagań, nieudanej terapii dwulekowej, wreszcie udało się osiągnąć cel i pozbyć wirusa z organizmu. Niech ten blog będzie wsparciem dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają walczyć o swoje zdrowie i nadzieją, że pełne wyleczenie HCV jest możliwe.

This Campaign has ended. No more pledges can be made.