Jestem świadom!

20

Nareszcie lato! Co prawda przywitało nas deszczem, burzami i wichurami, ale mam nadzieję, że jeszcze się rozkręci 🙂 Pamiętacie jak pisałem wiele razy, że w tym roku będzie głośno o HCV? To już ten moment. Tegoroczne lato (i nie tylko) należeć będzie do kampanii  „HCV Jestem świadom”.

kampania2

 

Kampania realizowana jest przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego–PZH w ramach realizowanego Projektu „Zapobieganie zakażeniom HCV” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz Ministra Zdrowia. W ramach działań przygotowane są spot radiowy i tv, strona internetowa kampanii, kanały w social mediach – facebook, twitter, YouTube, Google+, Instagram, Pinterest. Kampania pojawi się na wszystkich koncertach Lata z Radiem, Woodstocku oraz na wielu imprezach regionalnych. Materiały o HCV pojawią się również w filmach znanych youtuberów. Za poszczególne działania odpowiedzialne są firmy: Agencja Telescope, Papaya Films, Mastermind Media oraz Agencja Abanana.

Pierwsza impreza już w najbliższą sobotę w Legionowie!

Każdy znajdzie coś dla siebie. Na dzieci czeka strefa animacji, podczas której maluchy będą mogły oddać się rysowaniu „wirusostracha”, a na trochę starszych czekają konkursy i quizy. Ich celem będzie poszerzenie wiedzy o wirusie HCV w sposób przystępny i kreatywny. Podczas trwania imprezy, edukatorzy będą rozdawać m.in. kody kreskowe z zakodowanymi hasłami. Dzięki nim będzie można wziąć udział w kolejnym konkursie i wygrać atrakcyjne nagrody!

Dodatkowo powstaną też strefy, w których każdy zainteresowany będzie mógł zapoznać się z najważniejszymi informacjami umieszczonymi na interaktywnych plazmach, porozmawiać z edukatorami i lekarzami, dowiedzieć się o sposobach zapobiegania zakażeniom HCV, zadać nurtujące pytania, otrzymać poradę.

25.06.16 (sobota) Legionowo,  Plac przy Domu Handlowym MAXIM, ul. Siwińskiego 2.

PZH przygotowało również konkurs na twarz kampanii dla przedstawicieli zawodów pozamedycznych.
Osoby, które wezmą udział w szkoleniu On-line otrzymają specjalne elektroniczne certyfikaty, a uczestnicy, którzy wypadną najlepiej w testach dodatkowo otrzymają tytuł twarzy kampanii „HCV jestem świadom” oraz udział w filmie dotyczącym promocji wiedzy o HCV i dobrych praktyk w salonie.

 

W ramach współpracy z youtuberami powstał już pierwszy materiał:

 

Oficjalna premiera kampanii oraz spotu TV odbędzie się w siedzibie Państwowego Zakładu Higieny 29 czerwca.

kampania

 

 

Jak Wasze pierwsze wrażenia?

 

źródło:

http://www.jestemswiadom.org/konkurs-na-twarz-kampanii-hcv/
http://www.jestemswiadom.org/wakacje-z-kampania-spoleczna-hcv-jestem-swiadom/
https://www.facebook.com/hcvjestemswiadom
https://www.youtube.com/watch?v=xzw_A_0j8u0
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/bedzie-kampania-spoleczna-o-zagrozeniach-zakazeniami-hcv
http://www.mediafm.net/art/55013/kampania-zapobieganie-zakazeniom-hcv-z-udziaem-agencji-abanana.html

 

 

AUTOR

Sebastian Gawlik

Rok 2015 to wielki przełom w moim życiu. 18 grudnia otrzymałem ostateczny wynik potwierdzający moje wyleczenie. Wirus niewykrywalny - JESTEM ZDROWY! Po niemal 8 latach zmagań, nieudanej terapii dwulekowej, wreszcie udało się osiągnąć cel i pozbyć wirusa z organizmu. Niech ten blog będzie wsparciem dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają walczyć o swoje zdrowie i nadzieją, że pełne wyleczenie HCV jest możliwe.

This Campaign has ended. No more pledges can be made.