Zepatier refundowany – zmiany w programie lekowym

leki cover 10

zepatier 2 Wczoraj na stronie Ministerstwa Zdrowia pojawił się projekt zmian w wykazie leków refundowanych, który wejdzie w życie 1 maja 2017 r. W dokumencie znajdują się zmiany w programie lekowym leczenia Wirusowego Zapalenia Wątroby Typu C terapią bezinterferonową. Do leków refundowanych został dopisany lek Zepatier (Grazoprevirum + Elbasvirum), który stanowi nową opcję terapeutyczną dla pacjentów z genotypem 1a, 1b oraz 4.

 

 

zepatier

http://www.mz.gov.pl/leki/refundacja/komunikaty-dotyczace-listy-lekow-refundowanych/projekt-zmian-w-wykazie-lekow-refundowanych-ktory-wejdzie-w-zycie-1-maja-2017-r/

 

zepatier 1

http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/document_library/EPAR_-_Product_Information/human/004126/WC500211235.pdf

 

Pełną charakterystykę leku znajdziecie tutaj: Charakterystyka Zepatier
Wniosek o objęcie reundacją: wniosek AOTM
Analizy wniosków: BIP AOTM

Życzę wszystkim sukcesów w zwalczaniu „dzikiego lokatora”. Korzystając z okazji chciałem podziękować za to, że mimo braku aktualizacji cały czas do mnie piszecie i odwiedzacie blog.
Przypominam, że w  sprawach pilnych proponuję kontaktować się z innymi pacjentami i Włodkiem na grupie: GRUPA WSPARCIA HCV Tam szybko uzyskacie odpowiedź na nurtujące Was pytania.
Znajdziecie tam również niezbędne informacje na temat leków generycznych, z których korzysta coraz więcej pacjentów.

http://noweleki.hepatitisc.pl/

„Forum HepatitisC.pl gromadzi społeczność chorych na wirusowe zapalenie wątroby typu C. Celem forum jest edukowanie i wspieranie. Dostarczamy informacji o WZW C – zwłaszcza o nowych terapiach przeciw HCV. Wpraw­dzie w naszym gronie nie ma lekarzy – ale aktualniejszych informacji po polsku nie znajdziecie nigdzie w sieci. Proszę jednak bacznie zwracać uwagę na datę publikacji artykułu – w tej dziedzinie informacje dezaktualizują się bardzo szybko.”
W ramach forum działa również czat:
leki chat

 

AUTOR

Sebastian Gawlik

Rok 2015 to wielki przełom w moim życiu. 18 grudnia otrzymałem ostateczny wynik potwierdzający moje wyleczenie. Wirus niewykrywalny - JESTEM ZDROWY! Po niemal 8 latach zmagań, nieudanej terapii dwulekowej, wreszcie udało się osiągnąć cel i pozbyć wirusa z organizmu. Niech ten blog będzie wsparciem dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają walczyć o swoje zdrowie i nadzieją, że pełne wyleczenie HCV jest możliwe.

This Campaign has ended. No more pledges can be made.

  • 0 Backers

    Wypełnij ankietę!