Test dojrzałości

12

Jak tam święta? Wątroby wytrzymały natłok pracy? Ja przyznam się szczerze, że niezbyt się przejmowałem i pozwoliłem sobie na kilka chwil zapomnienia. Z drugiej strony jestem tak przyzwyczajony do małych ilości oraz zwracania uwagi na to co jem, że ta moja „większa ilość” i „obżarstwo” dla większości ludzi to pikuś. Znacie to? „Dziecko, a dlaczego Ty nie jesz” , „dlaczego masz ciągle pusty talerz”, „przecież Ty nic nie zjadłeś!”… 🙂

Na stole w zdecydowanej większości tylko produkty domowej roboty, więc bez zbędnej chemii i polepszaczy. Często wraca do mnie pytanie o dietę, co jeść przy chorej wątrobie? Czy jest dieta wątrobowa? itp. Z moich doświadczeń wynika, że najlepszym sposobem na dobre relacje z wątrobą jest wsłuchiwanie się i obserwacja swojego organizmu. Jeśli po czymś jest Wam źle, czujecie się senni, ociężali to warto z takich produktów zrezygnować. Ja dodatkowo jem mniejsze porcje, do tego spora ilość warzyw i owoców, a organizm słabnie dopiero po przejedzeniu lub faktycznie po zjedzeniu czegoś ciężkostrawnego. Każdy z nas jest inny, więc nie ma co wyszukiwać ogólnych diet, które nic sensownego w Wasze życie nie wniosą, a mogą Was jedynie załamać, bo okaże się, że nic nie możecie…Oczywiście przy marskości wątroby lub po przeszczepie są pewne ograniczenia, ale o nich zawsze powinien poinformować lekarz prowadzący.

Dziś mam dla Was komiks o HCV wydany jakiś czas temu przez Fundację Gwiazda Nadziei. To jeden ze sposobów dotarcia o możliwym zagrożeniu do młodych ludzi.

TEST DOJRZAŁOŚCI – KOMIKS

Jak Wam się podoba? 🙂 Macie jakieś pomysły, jak najlepiej docierać dzisiaj z informacjami na temat chorób do najmłodszych?

Pamiętajcie, że jeżeli jesteście przed leczeniem, a w Waszej placówce ciągle są długie kolejki, to zawsze możecie zmienić poradnię na inną, taką, gdzie akurat kolejek nie ma.

Ciągle są takie miejsca!

AUTOR

Sebastian Gawlik

Rok 2015 to wielki przełom w moim życiu. 18 grudnia otrzymałem ostateczny wynik potwierdzający moje wyleczenie. Wirus niewykrywalny - JESTEM ZDROWY! Po niemal 8 latach zmagań, nieudanej terapii dwulekowej, wreszcie udało się osiągnąć cel i pozbyć wirusa z organizmu. Niech ten blog będzie wsparciem dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają walczyć o swoje zdrowie i nadzieją, że pełne wyleczenie HCV jest możliwe.

This Campaign has ended. No more pledges can be made.