Badania Kliniczne?

11

Kilka dni temu miałem okazję uczestniczyć  w V konferencji organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Badań Klinicznych. Celem tegorocznego spotkania było promowanie dialogu i integracja wszystkich interesariuszy badań klinicznych, aby pokazać wspólne cele i wspierać rozwój innowacji w Polsce. Centrum Dydaktyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego niemal pękało w szwach (nie tylko za sprawą studentów :)). Kilka dni zbieram się, żeby napisać Wam kilka słów, ale jak zawsze natłok zadań skutecznie mnie od tego odciąga. Czy u Was jest tak samo?

Okazuje się, że wiedza społeczeństwa na temat badań klinicznych jest bardzo mało, a często jak już jakaś wiedza jest to badania kliniczne kojarzone są z jakimiś szemranymi eksperymentami w garażach, gdzieś w podziemiach, na ludziach przywiązywanych siłą do łóżek jak na horrorach itp.. Serio? Serio? Szczerze wydawało mi się, że jesteśmy już trochę na innym poziomie. Tu nie jestem pewnie obiektywny, ponieważ sam korzystam z badań klinicznych i posiadam o nich dość sporą wiedzę. Jak już piszę o swoich badaniach to moja kolejna wizyta  w Mysłowicach już we wrześniu i to niemal koniec…Niemal, bo za rok we wrześniu moje badanie kliniczne dobiegnie końca 🙂 Przypomnę, że jego celem jest długookresowe (5 lat) sprawdzenie co się dzieje z pacjentami wyleczonymi z HCV.

Jestem bardzo ciekaw Waszego zdania na temat badań klinicznych! Jaka jest Wasza wiedza? Wiecie jak i gdzie ich szukać?
I najważniejsze, czy zdecydowalibyście się brać w nich udział?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AUTOR

Sebastian Gawlik

Rok 2015 to wielki przełom w moim życiu. 18 grudnia otrzymałem ostateczny wynik potwierdzający moje wyleczenie. Wirus niewykrywalny - JESTEM ZDROWY! Po niemal 8 latach zmagań, nieudanej terapii dwulekowej, wreszcie udało się osiągnąć cel i pozbyć wirusa z organizmu. Niech ten blog będzie wsparciem dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają walczyć o swoje zdrowie i nadzieją, że pełne wyleczenie HCV jest możliwe.

This Campaign has ended. No more pledges can be made.