„Wątróbka jak nowa”

10

Wiecie, że minął już kolejny rok?Kolejny rok mojego 5 letniego badania klinicznego? Z tej okazji musiałem odwiedzić Mysłowice i moją ulubioną ID Clinic. W ogóle wypady na Śląsk są bardzo fajne, więc polecam każdemu. „Wątróbka jak nowa”, „Obraz książkowy” – tak w skrócie lekarze opisują moje USG wątroby i fibroscan. Życzę każdemu takich wyników. Walczcie o siebie i o swoje zdrowie. Dziś jest to o wiele prostsze niż kilka lat temu. Za rok ostatnia wizyta, która zakończy 5 letni okres badania jakości życia po wyleczeniu z HCV (bo to przecież była najważniejsza sprawa w tym badaniu). Aha! w Mysłowicach nadal nie ma kolejek! I wielu pacjentów już po pierwszej wizycie wyjeżdża do domu z lekami. Oczywiście przy odrobinie szczęścia w Waszych regionach też możecie znaleźć ośrodek, gdzie kolejek nie ma lub są do przeżycia. Polecam Wam nową wersję portalu NFZ o terminach leczenia: https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/  Na tej stronie w łatwy sposób wyszukacie informacje, gdzie możecie otrzymać dane świadczenie i ile na nie będziecie czekać. I jeszcze jedna, ważna sprawa. Jeśli zdarzy się Wam, że na stronie czas oczekiwania będzie bardzo się różnił od tego, który usłyszycie w wybranej placówce, koniecznie to zgłaszajcie. Przy każdym wyszukanym terminie możecie zgłaszać swoje uwagi. NFZ nie zawsze ma wpływ na rzetelność przesyłanych danych przez szpitale lub inne placówki. Tylko dzięki Naszym sygnałom może wyjaśnić sytuację lub nawet wszcząć kontrolę. Cieszę się, że miałem okazję testować to narzędzie jeszcze przed uruchomieniem i muszę przyznać, że NFZowi bardzo zależy, żeby pacjenci z niego jak najwięcej korzystali, ale też zgłaszali wszelkie nieprawidłowości.

Niebawem minie również rocznica mojego odejścia z korpo i pracy w fundacji. Co to był za rok!!! Cała zmiana zasługuje na osobny post, więc obiecuję napisać więcej niebawem 🙂 Jak u Was?

AUTOR

Sebastian Gawlik

Rok 2015 to wielki przełom w moim życiu. 18 grudnia otrzymałem ostateczny wynik potwierdzający moje wyleczenie. Wirus niewykrywalny - JESTEM ZDROWY! Po niemal 8 latach zmagań, nieudanej terapii dwulekowej, wreszcie udało się osiągnąć cel i pozbyć wirusa z organizmu. Niech ten blog będzie wsparciem dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają walczyć o swoje zdrowie i nadzieją, że pełne wyleczenie HCV jest możliwe.

This Campaign has ended. No more pledges can be made.