„Życiu należy sprostać”

7
Dziś przypada 10 już! rocznica śmierci aktora Macieja Kozłowskiego. Zmarł 11.05.2010 roku w wyniku WZW typu C.
Wszyscy pamiętamy jego wyraziste kreacje aktorskie, ale tylko nieliczni, którzy mieli okazję poznać Macieja osobiście, wiedzą jakim był człowiekiem. Pomagał. Nie tylko młodszym kolegom po fachu, również potrzebującym (w tym dzieciom i bezdomnym – aktywnie wspierał Reprezentację Polski Bezdomnych) oraz zwierzętom.  Jedną z ważniejszych ról w jego życiu odgrywała piłka nożna. Jako 16-latek grał w 3 lidze, ale przez kontuzję nie mógł kontynuować zawodowej kariery. Później szansę na realizację pasji do grania dała mu REPREZENTACJA ARTYSTÓW POLSKICH Chorował. O zakażeniu HCV dowiedział się w 2005 roku, gdy chciał oddać krew w akcji społecznej Krewniacy. Nie poddał się, nie rozklejał. Przeciwnie, powtarzał, że „z wyrokami się nie dyskutuje” i podjął twardą walkę z chorobą. W 2014  Fundacja Urszuli Jaworskiej wraz z wydawnictwem Martel przygotowała kalendarz „Kim chcesz być dla swojej wątroby” poświęcony Maćkowi. Miałem ten zaszczyt być częścią tego projektu i uczestniczyć w wielu innych działaniach związanych z kalendarzem, a przede wszystkim edukacją.
Maciej Kozłowski był pierwszą osobą w Polsce, która nie bała się mówić głośno o swoim zakażeniu. Wiedział, że nie zawsze będzie zrozumiany…wiedział, że może to zamknąć drogę do ról…jednak mówił o tym wprost, dzięki czemu edukował swoje otoczenie i nie tylko. Wszystkim fanom i nie tylko polecam książkę żony Maćka, Agnieszki Kowalskiej pt. „Czas na mnie” Empik To książka o pięknej miłości, ale też o cierpieniu i walce z HCV.

AUTOR

Sebastian Gawlik

Rok 2015 to wielki przełom w moim życiu. 18 grudnia otrzymałem ostateczny wynik potwierdzający moje wyleczenie. Wirus niewykrywalny - JESTEM ZDROWY! Po niemal 8 latach zmagań, nieudanej terapii dwulekowej, wreszcie udało się osiągnąć cel i pozbyć wirusa z organizmu. Niech ten blog będzie wsparciem dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają walczyć o swoje zdrowie i nadzieją, że pełne wyleczenie HCV jest możliwe.

This Campaign has ended. No more pledges can be made.