LECZENIETerapia dla genotypów 1, 4, 5 i 6 wynosi 48 tygodni, a u zakażonych genotypami 2 i 3 – 24 tygodnie. W przypadku terapii 48 tygodniowej od pewnego czasu istnieje możliwość przedłużenia tej terapii do 72 tygodni (w zależności od HCV RNA w 24 tygodniu). SVR po leczeniu PegIFN-alfa (1 raz tygodniowo) łącznie z rybawiryną (codziennie 800-1200 mg doustnie) przez 48 tygodni, bez względu na genotyp HCV wynosi od 54 % do 63 %. Natomiast u zakażonych genotypem 1 – 41 % do 52 %, wobec 70 % do 90 % – genotypami 2 i 3. W otwartym, wieloośrodkowym badaniu przeprowadzonym w Polsce po 48-tygodniowym leczeniu 418 osób dorosłych PegIFN-α2a z RBV, SVR uzyskało 55,7 %; zakażonych genotypem 1 – 51,1 % a genotypem nie-1 – 88,5 %. Czynnikami zmniejszającymi prawdopodobieństwo uzyskanie SVR (<50 %) są: zaawansowane włóknienie wątrobowe, płeć męska, rasa czarna, otyłość, wiremia powyżej 600 tys. IU/ml.


REKOMENDACJE PGE  HCV 2014                 ROZPORZĄDZENIE MINISTERSTWA  ZDROWIA         
                 
                                                 
                   kliknij, aby pobrać dokument                                                         
kliknij, aby pobrać dokumentNOWE METODY LECZENIA HCV

Od pewnego czasu pacjenci mają również możliwość terapii komercyjnej (finansowanej z własnego budżetu) dożylną sylibininą.


Legalon-SIL jest dożylną postacią czystej sylibininy i  ku zaskoczeniu specjalistów zajmujących się leczeniem WZW typu C, okazało się, że dożylna sylibinina wykazuje również bezpośrednie działanie przeciwwirusowe w leczeniu przewlekłego WZW typu C u pacjentów, którzy dotychczas słabo lub w ogóle nie odpowiadali na standardowe leczenie interferonem i rybawiryną. Legalon®-SIL ma oficjalnie zarejestrowane wskazanie do leczenia przewlekłego WZW typu C w Austrii. Trwają procedury rozszerzenia tego wskazania również w innych krajach Unii Europejskiej. Na dzień dzisiejszy możliwe jest sprowadzenie z Austrii tego leku do Polski w ramach procedury importu docelowego.

Na chwilę obecną Leczenie odbywa się w prywatnej klinice SOLUMED, mieszczącej się przy ul. św. Wawrzyńca 9 w Poznaniu (tel.: 696.479.274, 61.841.17.24 ) oraz w Środzie Wielkopolskiej - "MEDICUS-BONUS" 605-470-475

Więcej informacji o leczeniu tym preparatem (Legalon-SIL , sylibininą) można uzyskać kontaktując się z Panią Doktor Iwoną Bereszyńską z Poznania: drbereszynska@prometeusze.pl lub z Prezesem Stowarzyszenia "Prometeusze" Jarosławem Chojnackim: prezes@prometeusze.pl, tel. 602 172 907


Więcej poczytacie w poście: Legalon Sil - Nowy lek na HCV

Kliknij w obrazek, aby pobrać monografię lekuW chwili obecnej trwają testy leków przeciwwirusowych, które samodzielnie potrafią zwalczać wirus HCV bez konieczności podawania interferonu i rybawiryny. Bardzo dobre wyniki zakończonych już terapii pozwalają mieć nadzieję, że w przeciągu kilku lat czeka nas prawdziwa rewolucja w leczeniu HCV. Terapia będzie mniej skomplikowa i praktycznie pozbawiona będzie skutków ubocznych. Co najważniejsze skuteczność w leczeniu genotypu 1b wzrośnie o kilkadziesiąt procent.

BLOG O NOWYCH LEKACH:

Kiedy przerywa się  leczenie HCV?

Jeżeli po 12 tygodniach terapii wiremia w surowicy krwi nie zmniejszyła się o co najmniej dwie wartości logarytmiczne (tj. 100-krotnie) lub  jeśli nie udało się uzyskać późnej odpowiedzi wirusologicznej (DVR), czyli jeżeli po 24 tygodniach wiremia jest wykrywalna ( ≥25 IU/mL) mimo, iż jej obniżenie po 12 tygodniach terapii było większe od 2 logarytmów dziesiętnych.

W przypadkach zaburzeń odporności (zakażeni HIV, leczeni immunosupresyjnie itp.) jest możliwość odstąpienia od tej zasady i można kontynuować terapię do 48 tygodnia.Skutki uboczne leczenia HCV


Chorym podczas terapii towarzyszy szereg skutków ubocznych. Należą do nich przede wszystkim objawy grypopodobne (wysoka gorączka, bóle stawów, mięśni itp.) brak apetytu i spadek masy ciała, problemy ze skórą, włosami (wypadanie), zmęczenie, drażliwość, częste zmiany nastroju. U części chorych występuje również depresja (W trakcie terapii istnieje  możliwość korzystania z wizyt u lekarza psychiatry w swoim miejscu leczenia).

W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że u każdej osoby terapia wygląda trochę inaczej. Nie jest tak, że u każdego występują te same skutki uboczne i o takim samym nasileniu. Jesteście pewnie po lekturze wielu historii osób, które opisywały swoje terapie. Pamiętajcie, że każdy organizm jest inny i trochę inaczej będzie reagował na leki i całą terapię. To, że komuś podczas terapii wypadały włosy nie znaczy, że i Wam zaczną wypadać. To, że komuś towarzyszyły duszności i kaszel nie oznacza, że w Waszym przypadku też tak będzie itp. itd...

Czytając opisy terapii innych osób proponuję traktować je jedynie poglądowo i koniecznie pamiętać o tym, że w Waszym przypadku może być zupełnie inaczej :) Wiem, że terapia nie jest łatwa, wymaga wielu wyrzeczeń, samodyscypliny w przyjmowaniu leków i cierpliwości w znoszeniu skutków ubocznych.

Pełny opis  skutków ubocznych przygotowany przez Pana Jarosława Chojnackiego prezesa Stowarzyszenia Prometeuszy znajdziecie na stronie Stowarzyszenia:

                            Pamiętajcie, że na pierwszym miejscu najważniejsze jest Wasze nastawienie, chęć walki i wsparcie bliskich.
Opis mojej terapii znajduje się w poście: Podsumowanie mojej terapii hcv

Jeśli potrzebujecie wsparcia, dodatkowych informacji dotyczących samego leczenia czekam na Wasze maile:


                                                 hcvtoniewyrok@gmail.com


          
Created with Artisteer

szkolenia

Kalendarz

pan wątroba

Popularne posty

Google+