Dobrego 2021 roku!

6

 

Jaka ze mnie gapa! I wcale nie chodzi o to, że zapomniałem o życzeniach na święta i Nowy Rok! Zapomniałem hasła do bloga 😛 Od połowy grudnia miałem urlop i zaplanowałem sobie, że jak pojadę do Mamy na święta to na spokojnie sobie przygotuję wszystko i ładnie złożę Wam życzenia. Nie jestem w stanie pamiętać tych kilkuset haseł jakie już chyba mam, więc wszystkimi zarządza laptop…ale co jak nie ma laptopa? Nic! Zero! Null! Głowa pusta 😛 Wymyśliłem chyba z tysiąc haseł, które gdzieś chodziły mi po głowie, ale niestety pulpit administracyjny bloga okazał się bezlitosny. Potem noworoczny powrót do obowiązków i tym o to sposobem 12 stycznia 2021 r. mam zaszczyt życzyć Wam wszystkiego co dobre na cały 2021 rok. Mam nadzieję, że będzie dla nas wszystkich bardziej łaskawy niż ten, którego cyfer nie wolno wymawiać 🙂 To był na prawdę paskudny rok dla wielu z nas, trudny dla całej ochrony zdrowia, świata kultury i wszelakiego biznesu. Obyśmy jak najszybciej wrócili do naszej „normalności”.

Szczepienia! To teraz numer jeden. Na dzień dzisiejszy chciałbym przekazać informacje dla osób po przeszczepie jakie udało się uzyskać Prezesowi Fundacji Transplantacyjnej LIVER Strong Panu Grzegorzowi Perzyńskiemu:

Odpowiedź Pana Prof. Romana Danielewicza:
„Szanowny Panie
Bardzo dziękuję za Pana list i aktywność w imieniu osób po przeszczepieniu. Pragnę Pana poinformować, że nasi eksperci bardzo intensywnie przeszukują dostępne źródła naukowe aby stworzyć rekomendacje dla transplantologów co do szczepienia osób przed i po transplantacji. spodziewam się, że w ciągu kilku dni takie stanowisko będzie gotowe. Pozostanie skonsultować je z innymi specjalistami (chorób zakaźnych, wirusologii etc.). Wiem także, że Prof. Andrzej Horban uruchomić opiniowanie (Pan został o tym też poinformowany).
Zatem już wkrótce poinformujemy Państwa o naszych rekomendacjach, które z pewnością będą zalecały szczepienie osób przed i po przeszczepieniu, z pewnymi wszak wyjątkami i ograniczeniami, zwłaszcza co do terminu szczepienia przed i po transplantacji. Każda decyzja powinna być podejmowana indywidualnie po kontakcie z lekarzem transplantologiem opiekującym się daną osobą.
Obawiam się, że na część pytań, które zawarł Pan w swoim wyczerpującym liście trudno będzie dziś znaleźć odpowiedź, ponieważ brakuje wciąż danych (np. jakie będą skutki odległe szczepienia). Na to ostatnie pytanie (podobnie jak na pytanie np. o odległe skutki infekcji SARS CoV2), udzielenie wiarygodnej odpowiedzi możliwe będzie po zgromadzeniu danych i obserwacji – trzeba zatem czasu…
Proszę o nieco jeszcze cierpliwości. Z pewnością nasze rekomendacje wyprzedzą w czasie dostępność szczepionki dla Państwa „grupy”. Pozdrawiam
Prof. Roman Danielewicz”
I jeszcze odpowiedź prof. Lecha Cierpka – Konsultanta krajowego w dziedzinie transplantologii klinicznej
Dbajcie o siebie! 🙂

AUTOR

Sebastian Gawlik

Rok 2015 to wielki przełom w moim życiu. 18 grudnia otrzymałem ostateczny wynik potwierdzający moje wyleczenie. Wirus niewykrywalny - JESTEM ZDROWY! Po niemal 8 latach zmagań, nieudanej terapii dwulekowej, wreszcie udało się osiągnąć cel i pozbyć wirusa z organizmu. Niech ten blog będzie wsparciem dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają walczyć o swoje zdrowie i nadzieją, że pełne wyleczenie HCV jest możliwe.

This Campaign has ended. No more pledges can be made.