11 lat temu odszedł Maciej Kozłowski

6
? Co roku 11 maja szczególnie wysoko patrzymy w górę i wspominamy Macieja Kozłowskiego. Jednego z najsłynniejszych polskich aktorów, miłośnika futbolu (środkowy obrońca Reprezentacji Artystów Polskich), a przede wszystkim Człowieka, który kochał pomagać innym.
?Dlaczego dla społeczności pacjentów z HCV postać Maćka jest tak ważna? Kiedy w 2005 r. usłyszał diagnozę i walczył z chorobą nie milczał. Był pierwszą osobą publiczną, która nie bała się mówić o chorobie, a dzięki temu edukowała innych. Okupione to było niejedną straconą rolą – pamiętajmy, że w tamtym okresie osoby z HCV spotykały się bardzo często z ostracyzmem i stygmatyzacją. Leczenie było bardzo trudne, a kolejki do terapii liczyło się w latach.
?Fanów Maćka ucieszy pewnie fakt, że powstaje właśnie film dokumentalny o aktorze ?

AUTOR

Sebastian Gawlik

Rok 2015 to wielki przełom w moim życiu. 18 grudnia otrzymałem ostateczny wynik potwierdzający moje wyleczenie. Wirus niewykrywalny - JESTEM ZDROWY! Po niemal 8 latach zmagań, nieudanej terapii dwulekowej, wreszcie udało się osiągnąć cel i pozbyć wirusa z organizmu. Niech ten blog będzie wsparciem dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają walczyć o swoje zdrowie i nadzieją, że pełne wyleczenie HCV jest możliwe.

This Campaign has ended. No more pledges can be made.