Pamiętasz te czasy?

pamietaszczasycover 16

Halo! Halo! Co u Was? U mnie jak zawsze cała masa spraw i pracy i chyba się starzeję…bo czasami nie ogarniam…:) Wpadłem napisać o nowej kampanii, która ruszyła dosłownie wczoraj.

Jej głównym celem jest zachęcenie Polaków do wykonywania badań diagnostycznych na obecność HCV – wirusa, który wywołuje zapalenie wątroby typu C. W ramach akcji w wybranych punktach diagnostycznych w całej Polsce można wykonać bezpłatnie testy wykrywające przeciwciała anty-HCV. Kampania „Pamiętasz te czasy?” skierowana jest w szczególności do osób, które w przeszłości były poddawane zabiegom medycznym. „85% zakażeń HCV w Polsce występuje u osób leczonych w placówkach ochrony zdrowia, które przechodziły zabiegi medyczne lub przetoczenia krwi”– podkreśla ekspert kampanii, prof. dr hab. n med. Anna Piekarska, Ordynator Oddziału Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Pasożytniczych dla Dorosłych w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi.

Na stronie www.pamietaszteczasy.pl znajdziecie listę punktów, w których można wykonać bezpłatne badania. Badać się można do 15 grudnia, więc jak najszybciej przekażcie informacje dalej.

pamietaszczasy2

 

Możecie również wysłać do znajomych e-kartkę z zaproszeniem na darmowe badania! Super sprawa :)

pamietaszczasy3

Kampania „Pamiętasz te czasy?” jest organizowana w partnerskiej współpracy Fundacji „Gwiazda Nadziei”, ogólnopolskiej organizacji pozarządowej, działającej na rzecz pomocy osobom z chorobami wątroby, oraz firmy AbbVie. Akcja uzyskała Honorowy Patronat Koalicji Hepatologicznej, Polskiej Grupy Ekspertów HCV, Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

pamietaszczasy4

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: www.pamietaszteczasy.pl oraz materiały organizatora

AUTOR

Sebastian Gawlik

Rok 2015 to wielki przełom w moim życiu. 18 grudnia otrzymałem ostateczny wynik potwierdzający moje wyleczenie. Wirus niewykrywalny - JESTEM ZDROWY! Po niemal 8 latach zmagań, nieudanej terapii dwulekowej, wreszcie udało się osiągnąć cel i pozbyć wirusa z organizmu. Niech ten blog będzie wsparciem dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają walczyć o swoje zdrowie i nadzieją, że pełne wyleczenie HCV jest możliwe.

This Campaign has ended. No more pledges can be made.

  • 0 Backers

    Wypełnij ankietę!