Światowy Dzień Zapalenia Wątroby 2017

22

imgadPiątek!Piąteczek!Piątunio!I w dodatku święto 🙂 Dziś Światowy Dzień Zapalenia Wątroby. To idealny czas na uświadamianie i rozmowy z najbliższymi, przyjaciółmi, współpracownikami itd.W ramach kampanii świadomościowej pt. „Nie daj się zaskoczyć”, organizowanej z okazji Światowego Dnia WZW przez Fundację „Gwiazda Nadziei” oraz wspieranej przez Polskie Towarzystwo Hepatologiczne i Koalicję Hepatologiczną, edukacyjne filmy i kreacje ukazały się na największych polskich portalach informacyjnych: Onet.plWP.plInteria.pl,Gazeta.pl.Akcja została przeprowadzona dzięki wsparciu sponsorów Fundacji „Gwiazda Nadziei”: firm Abbvie, Bristol-Myers Squibb, Gilead Sciences Poland oraz MSD. Dziś możecie poczytać o wątrobie w szerokim artykule: http://zdrowie.gazeta.pl/zdrowie_gazeta/7,159611,22068638,siedem-rzeczy-ktore-naprawde-warto-zrobic-dla-watroby-gdy.html#BoxLSImg

Na świecie z wirusem B lub C żyje ponad 300 milionów ludzi, a dziennie z powodu choroby umiera 4000 osób. Mimo tego w wielu krajach nie robi się wystarczająco dużo, by tą sytuację zmienić, a jak wiadomo dzięki najnowocześniejszym lekom HCV jest już dzisiaj w pełni wyleczalne.

W Polsce szacuje się, że z HCV żyje 200 tys. osób. Niestety większość z nich nie wie o swoim zakażeniu. Do tej pory wyleczonych zostało jedynie około 30 tys. chorych.

 

Akcja bezpłatnych badań w kierunku zakażenia HCV prowadzona jest w tym roku przez warszawski Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus przy ul. Nowogrodzkiej 59. Zgłaszać się można codziennie od godziny 8.00 do 12.00 w pawilonie nr 1, a od poniedziałku do piątku od godziny 12.00 do 14.00 także w pawilonie 11C. Informacji udziela sekretariat Kliniki Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych przy ul. Nowogrodzkiej 59. Tel 22 502 12 32. Wynik badania dostępny jest już po 20 minutach. W przypadku pozytywnego wyniku anty-HCV, kolejnym krokiem jest badanie HCV RNA, mówiące o obecności wirusa HCV we krwi, a co za tym idzie konieczności podjęcia leczenia.

Zachęcam do dodawania swoich zdjęć na oficjalnej stronie kampanii: http://www.worldhepatitisday.org/en/node/68752 Mnie też tam znajdziecie! Edukujcie, rozmawiajcie, uświadamiajcie :)

 

źródło: http://gwiazdanadziei.pl/fundacja/490-akcja-bezplatnych-badan-trwa
http://zdrowie.gazeta.pl/zdrowie_gazeta/7,159611,22068638,siedem-rzeczy-ktore-naprawde-warto-zrobic-dla-watroby-gdy.html#BoxLSImg
  źródło obrazka: http://zdrowie.gazeta.pl/zdrowie_gazeta/7,159611,22068638,siedem-rzeczy-ktore-naprawde-warto-zrobic-dla-watroby-gdy.html#BoxLSImg

 

 

AUTOR

Sebastian Gawlik

Rok 2015 to wielki przełom w moim życiu. 18 grudnia otrzymałem ostateczny wynik potwierdzający moje wyleczenie. Wirus niewykrywalny - JESTEM ZDROWY! Po niemal 8 latach zmagań, nieudanej terapii dwulekowej, wreszcie udało się osiągnąć cel i pozbyć wirusa z organizmu. Niech ten blog będzie wsparciem dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają walczyć o swoje zdrowie i nadzieją, że pełne wyleczenie HCV jest możliwe.

This Campaign has ended. No more pledges can be made.