Dni Góry z kampanią „HCV Jestem świadom”

kampaniacover
2

Dni Góry z kampanią „HCV Jestem świadom”

2 July, 2016 at 14:30 - 18:30 Sportowa 1, 56-200 Góra, Polska

Na Dniach Góry, 2 lipca, zapraszamy na stadion miejski do punktu edukacyjnego „HCV Jestem Świadom”, gdzie na uczestników wydarzenia czekać będą animatorzy, edukatorzy i lekarze. Będziemy przekazywać wiedzę o HCV w sposób ciekawy i atrakcyjny dla całej rodziny. Mamy dla Was przygotowane liczne konkursy, gry i zabawy oraz nagrody. Na dzieci czeka strefa animacji, podczas której maluchy będą mogły oddać się rysowaniu „wirusostracha”, a na trochę starszych czekają konkursy i quizy. Wystarczy trochę czasu, aby stać się świadomym czym jest HCV, jak się przenosi, jakie choroby wywołuje, a także, jak nie dopuścić do zakażenia wirusem HCV.

W Polsce wirusem HCV zakażonych może być nawet 200 tys., co oznacza, że wśród 200 dorosłych osób 1 osoba może być zakażona wirusem HCV. Ile dokładnie osób jest w Polsce zakażonych – nie wiadomo, ponieważ badań w kierunku HCV wykonuje się wciąż zbyt mało! Natomiast wyniki naszych badań są alarmujące, gdyż wskazują, że w Polsce 80% osób zakażonych HCV o tym nie wie, a świadomość na temat zakażeń HCV w społeczeństwie jest wciąż zbyt niska. Ponad połowa osób (55%) deklaruje, że nigdy nie słyszała o wirusie HCV.

Wiedza to najlepsza inwestycja w nasze zdrowie! Dlatego przyjdź 2 lipca na stadion miejski i szukaj namiotów oznaczonych REKINEM!

Tegoroczne obchody Dni Góry uświetnią gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej – zespół KOMBI, Patrycja Markowska oraz zespół BRACIA wraz z Krzysztofem Cugowskim

 

źródło: http://www.jestemswiadom.org/ecwmv-event/regionalna/

Location Map

This Campaign has ended. No more pledges can be made.

  • 0 Backers

    Wypełnij ankietę!