Dobra praktyka

0

Kilka dni temu pisałem, że jestem w trakcie wykonywania badań w ramach programu profilaktycznego „zdrowy mężczyzna”. Wszystko idzie bardzo szybko i już w piątek mam ostatnią wizytę. W przyszłym tygodniu podsumowanie programu u internisty.

W pakiecie programu standardowo wykonywane jest badanie anty-HCV. Mimo tego, że lekarz wiedział jaki będzie wynik, to zgodnie z programem również wykonano to badanie.  Wielokrotnie narzekałem na blogu na brak informacji przy podawaniu wyników, narzekałem na lekarzy, którzy nic  nie wiedzą, a wręcz przekazują błędne informacje. Dziś chcę napisać o dobrej praktyce Luxmedu.

Wczoraj podczas pobierania krwi pani pielęgniarka powiedziała, że wszystkie wyniki będą szybko, natomiast na wynik anty-HCV trzeba dłużej poczekać. Wieczorem otrzymałem telefon z przychodni, że wynik testu jest dodatni i wymaga pilnej konsultacji z lekarzem. Pani, która do mnie dzwoniła poinformowała mnie również, że badanie to dotyczy wirusowego zapalenia wątroby typu C. W moim portalu pacjenta, w którym pojawiają się wszystkie wyniki w pdf :

Znalazłem też opis lekarza, który prowadzi mój program, że zaleca konsultację w trybie pilnym.
Można? Można!

Panią, która do mnie dzwoniła poinformowałem o całej sytuacji, co podsumowała: „Ufff, to odwołujemy alarm”.

Chciałbym, żeby taki „alarm” był standardem, nie tylko w prywatnych przychodniach. To powinien być standard każdej przychodni NFZ, punktu krwiodawstwa itd…
A informacja na wyniku, że „wynik nie stanowi jednoznacznego potwierdzenia obecności wirusa zakażenia wątroby typu C” jest niezwykle cenna.

Jestem ciekaw, czy te informacje pojawiają się na wynikach badań w innych placówkach.

Jest też coś, co w Luxmedzie mnie zdziwiło. Korzystam z ich przychodni od kilku lat, zawsze u dentysty wypełniam specjalną kartkę, na której zaznaczam, że mam HCV. Czy Luxmed nie posiada zintegrowanego systemu informacji o pacjencie? Może dentysta nie wprowadza moich informacji do systemu? Skoro podawałem informacje o zakażeniu już kilka razy, mogli zaoszczędzić na badaniu i nie musieliby uruchamiać „alarmu”.

Dziś Światowy Dzień Walki z Rakiem:
http://www.worldcancerday.org/

AUTOR

Sebastian Gawlik

Rok 2015 to wielki przełom w moim życiu. 18 grudnia otrzymałem ostateczny wynik potwierdzający moje wyleczenie. Wirus niewykrywalny - JESTEM ZDROWY! Po niemal 8 latach zmagań, nieudanej terapii dwulekowej, wreszcie udało się osiągnąć cel i pozbyć wirusa z organizmu. Niech ten blog będzie wsparciem dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają walczyć o swoje zdrowie i nadzieją, że pełne wyleczenie HCV jest możliwe.

This Campaign has ended. No more pledges can be made.